IHC - 'Intelligentne' kaugtulede juhtimine (Intelligent HighBeam Control)

IHC oluline ülesanne on juhi abistamine lähi- ning kaugtulede automaatse ümberlülitamise teel. See võimaldab kaugtulesid võimalikult palju kasutada ilma et teistele liiklejatele põhjustataks täiendavaid ebamugavusi. Süsteem toob kasu ka kaasliiklejatele kuna kaugtulede ebaõige kasutamine põhjustab palju õnnetusi. Juhid unustavad sageli kaugtulesid lähituledeks ümber lülitamast või siis sõidetakse mugavuse huvides ainult lähituledega. Mõlemal juhul suureneb liiklusõnnetuste oht kuna teiste juhtide pimestamine või takistuste mittenägemine (kuna lähituled ei valgusta teed piisavalt) on liikluses väga suured ohuallikad.

IHC lülitab lähituled sisse alljärgnevatel juhtudel:

  • Eessõitvale sõidukile lähenemisel (tagatulede tuvastamine): Tuled lülituvad ümber kui sõidukini on vähem kui 400m.
  • Vastutuleva sõiduki tuvastamisel: Tuled lülituvad ümber kui sõidukini on vähem kui 1000m
  • Linnades või valgustatud maanteede

IHC sisaldab ka „udutuvastusfunktsiooni“, mis on tulede juhtimise süsteemi täiendus. Tuvastamine põhineb sellel, et udu mitte ainult ei piira nähtavust vaid tuuleklaasile ilmuvad ka väikesed veepiisad jms.. Kaugtulede kasutamine udus tekitab peegeldusefekti, mistõttu ei näe juht teed piisavalt kaugele. Seda peegeldust pole alati silmaga näha kuid kaamera suudab sellise mustri fikseerida ning kuna esitulede valgusvihu geomeetria on kaamera suhtes fikseeritud, on selle tuvastamine mitme kaadri võrdlustehnoloogia abil võimalik. Kui peegeldus on piisavalt suur, lülitatakse sisse lähituled.

IHC suudab tuvastada vastutulevaid autosid ka siis kui sõiduradade vahele on paigaldatud ohutusbarjäärid ning autod on osaliselt varjatud. See tõstab oluliselt süsteemi töökindlust.