Mobileye Jalakäijate Tuvastussüsteem - Pedestrian Collision Warning (PCW)

Jalakäijad ja jalgratturid on kõige vähem kaitstud liiklejad, olles samas raskemini jälitav nii päeval kui ka öösel. Jalakaja otsasõid samas põhjustab reeglina tõsiseid või lõpeb surmaga. Mobileye jalakäijate tuvastamise tehnoloogia töötab viimase põlvkonna EyeQ2 Video Protsessoril ja on hetkel ainus mono-kaamera auto jalakäijate ja rattaga sõitjate tuvastamise süsteem maailmas. Nii seisvaid kuid ka liikuvaid jalakäijai on võimalik tuvastada kuni  umbes 30m kaugusel.

Näiteks aastast 2010 Mobileye Jalakäiatuvastus süsteem on kasutusel juba standardvarustusena  uutel Volvo S60, V60 ja XC60  koos täijeliku hädapidurdusega. Samuti on seda seadet võimalik tellida lisavarustusena paljudele sõidukitele. Kõige kõrgematele OEM standarditele vastav tarkvara suudab tuvastada jalakäijaid ning jalgrattureid päevasel ajal kiirusel kuni 50 km/h. Öösel see funktsioon on väljalülitatud.

Alates aastast 2010 on Volvo S60 ning V60 varustatud hoiatussüsteemiga, mis hoiatab autojuhti ootamatult teele ilmunud jalakäijatest. Samuti on seda seadet tellida lisavarustusena paljudele sõidukitele. Kõige kõrgematele OEM standarditele vastav tarkvara suudab tuvastada jalakäijaid ning jalgrattureid päevasel ajal.