Küsimused - Vastused

  • Kuidas Mobileye töötab halva nägemise puhil, näiteks pimedas, udus, vihmaga?

Süsteem töötab sama hästi ka pimedal ajal. Kui nähtavus on halb tugeva udu tõttu, vihmaga või lume sajuga, süsteemi displeile tuleb hoiats vilkuva punkti näol. Sellisel juhul objektide tuvastus võib ebatäpne olla. Alati töötab reegel 'Mida näeib silm, seda näeb ka kaamera' Oluline ainult jälgida, et esiklaas kaamera ees oleks puhas valjas- ja seespool.

  • Kas süsteem ei hakka mind koguaeg hoiatama?

Hoiatused pideva ning tugeva signaaliga tulevad vaid kriitilistes avariiolukordades. Rahulikult sõites ning pikivahesid hoides hoiatussignaale ei tule üldse. Displeil kuvatakse informatiivne aeg sekindides eessõitva autoni.

  • milline on vahe C2-270 ja C2-200?

Tegemist on sama süsteemiga. C2-270 lisaks koosneb EyeWach displeist, mis kuvab täiendava informatsiooni ning vajalik süsteemi funktsioonide muutmiseks. C2-200 funktsioonid programmeeritakse kohe paigalduskäigus. Mõlema süsteemi Hoiatussigaalid tulevad kaameramoodulist.

  • Kas ma saan deaktiveerida/väljalülitada kaugtulede juhtimist?

Valides vastava menüü kohta Displei nupu 'Menu' abil on võimalik kaugtulede funktsiooni mahavõtta.

  • Milline on vahe Mobileye ja sarnaste auto orig. lisavarustuses pakutavate süsteemiga?

Mõlema süsteemi 'ajude' tootja om Mobileye. Kõik Mobileye C2 hoiatussignaalid on informatiivsed. Autode originaal lisavarustuses pakutavad lahendused on tihti seotud ka autojuhtimisega. Näiteks adaptiivne kiirusehoidja - piduritega. Kuid näiteks BMW 'teelt väljasõidu' hoiatusena vibreerib rool. Lisavarustusena pakutavad lahendused on mitu korda kallimad ning neid saab tellida ainult uue auto tehasest tellides.

  • teine kord displeile tuleb punase auto pilt, kuid ta signaali ei anna, kas on midagi valesti?

Signaalid kostuvad vaid kriitilistes olukordades. Kirjeldatud situatsioon on võimalik, kui tagant tulnud auto keerab ette, kuid tema kiirus on suurem ning vahemaa kasvab.

  • kas ma saaksin ise seda peale panna, olen ennegi lisavarustuse paigaldanud?

Kuna tegemist on siiski keerulise süsteemiga, mille töö sõltub kaamera kalibreerimisest ning süsteemi häälestamist onlain ühenduse kaudu, tootja lubab paigalduse teha vaid edukalt koolituse läbinud spetsialistidele.

  • Hommikuti sõidu alguses esiklaas kaamera kohal on jääs, kas süsteem ikka töötab?

Kui kaamera ei näi läbi jäätunud klaasi kogu süsteemi funktsionaalsus on piiratud. Sellest informeerib vilkuv täpp displeil.

  • kas on võimalik ta välja lülitada, või hääle tugevuse vähemaks teha?

Hoiatussignaalide hääletugevuse saab vähemaks teha kuni väljalülitamiseni LDW ja HMW puhul. Kriitilised avariiolukorra hoiatused nagu FCW ja PCW siiski jäävad toimima endiselt.