Mobileye C2-270 õppesõidu autodele

 

20.08.2014

Esimese autokoolina Eestis E-Autokoolitus OÜ alustas paigaldama Mobileye C2-270 avariidevältimis süsteemi oma uutele õppesõidukitele. Esialgu seadmetega sai varustatud 5 uut autot. Tehisnägemis tehnoloogiat kasutav kaamerapõhine süsteem fikseerib juhi eksimused roolis ja hoiatab avarii olukordades: kui tekib tagant otsasõidu oht ees pidurdanud autole; kui ülekäigu rajale tulnud jalakäiale auto ligineb lubamatu kiirusega ja on oht otsa sõita; kui auto ’ujub’ oma sõidureas; kui noor juht ei pannud tähele kiirusepiirangu märki. Lisaks sellele, kuna Mobileye C2-270 automaatselt näitab reaalajas sõltuvalt kiirusest distantsi eessõitva autoni sekundites, noortel juhtidel tekib kohe algusest õige pikkivahe taju

 
Üks-pluss-üks võib olla rohkem kui kaks...

19.01.2014

Glen Pilvre

...Täna pole enam uudiseks autode mobiilse andmeside vahendusel kaugloetavad infosüsteemid,

nagu näiteks eestimaine SeeMe. Lühidalt öeldes on SeeMe veebipõhine süsteem, mis lisaks tavapärasele funktsionaalsusele – nagu sõidupäeviku koostamise hõlbustamine või kütuse(kulu) kontroll – võib tegeleda ka juhikäitumise analüüsiga. Juhi käitumise analüüsi aspekte on SeeMe’s mitmeid – mõõta saab akseleromeetri abil näiteks äkilisi kiirendusi-pidurdusi-suunamuutusi, mis annavad pildi juhi sõidustiilist, või lugeda mootori ja kütusekulu andmeid otse auto pardaarvutist, mille abil saab kergesti ülevaate sõidu ökonoomsusest. Kui SeeMe kogutud andmetele lisada Mobileye poolt “nähtu” ehk erinevad hoiatused, tekib sõna otseses mõttes superandmebaas, mis ei anna infot mitte ainult juhi sõidustiili kohta vaid lisab juhikäitumise analüüsi täiesti uue, sõidu turvalisuse mõõtme. Just see viimane ongi põhjuseks, miks Coca-Cola Hellenic otsustas asuda oma autoparki  intelligentsemaks muutma. Palju autosid, palju liikumist ja vähe aega tähendavad tihti pingelist sõitu. Punktist A punkti B on võimalik jõuda nii “gaasipedaal põhjas”, kulutades lisaks kütusele ka tervist, või hoopis tasakaalukalt sõites – ajaline võit pole linnaliikluses tihti mõõdetav minutiteski. Coca- Cola Hellenic ja Mobileye vaheline koostöö sai alguse juba 2010 aastal, mil rohkem kui 19 000le Coca-Cola sõidukile Euroopas otsustati paigaldada Mobileye C2-270.

Loe edasi...

 
Coca-Cola HBC Eesti AS alustas paigaldustega Mobileye ADAS oma sõidukitele

20.12.2013

Coca-Cola HBC Eesti AS alustas suure lepingu raames esimesena Baltikumis paigaldama Mobileye C2-270 ADAS süsteeme müügimeeste autodesse. Kokku esimeses etapis Mobileye C2-270 -ga varustatakse 21 autot: 3 Eestis, 9 Lätis ja 9 Leedus. Edaspidi paigaldatakse Mobileye ADAS kõikidele uutele sõidukitele.

Mobileye C2-270 on kaamerapõhine avariide vältimise süsteem. Seade hoiatab juhti avariiolukordades ja aitab ära hoida/leevendada avariisid; vähendab autopargi kulusid, kaasa arvatud kütusekulud; muudab juhi sõidustiili rahulikumaks. Paigaldatav igale sõidukile ning 2006 aastast kulub pea kõigil juhtivatel autotootjatel kalli lisavarustuse hulka. Efektiivsus on tõestatud paljudes pilootprojektides Euroopas ja maailmas.

 
Mobileye Kanal 2 Galileo saates
 
Mobileye Kanal 2 'Rooli Võimu' saates

 
<< Algus < Eelmine 1 2 Järgmine > Lõpp >>
Lehekülg 1 / 2